Becuri LED Clasice - E 27 foarte luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaLOHUISMODEL INEFICIENTOSRAMPHILIPSPHILIPSPHILIPSPHILIPSPHILIPS
ModelBec LED ECOLINE A-60 12WEco Halogen Clasic 75WLED Retrofit Classic A100 E27 FILformă glob, 15W, E27Bec led, 11,5W (75W), E27formă glob, 13,5W, E27Bec LED 11W (100W), E27, Alb caldBec LED 10W (100W), E27, Lumina naturala
Tip becLEDHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod5948668024424405289996167887186964146208718291708421871869651056887186967423968718696766842
Costuri (Lei in 15 ani)104649951251121219586
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+DA++A+A+A+A++A++
Flux luminos (lm)12001250142015211055152115211521
Putere (W)1275111511,513,51110
Eficacitate luminoasa (lm/W)1001712910192113138152
Putere echivalenta (W)961009510075100100100
Durata medie de viata (ore)30.0002.00015.00015.00015.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.00050.000100.00050.00050.00050.00020.00020.000
Putere reglabilaNuDaNuNuNuNuNuNu
Tip luminaAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb rece
Temperatura de culoare (K)65002800270027002700270027006500
Lungime (mm)11997130127,2132150124128
Diametru bulb (mm)6555676168937070
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.