Becuri LED Clasice - E 27 foarte luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSPHILIPSOSRAMLOHUISPHILIPSPHILIPSPHILIPSMODEL INEFICIENT
ModelBec LED 10W (100W), E27, Lumina naturalaBec LED 11W (100W), E27, Alb caldLED Retrofit Classic A100 E27 FILBec LED ECOLINE A-60 12WBec led, 11,5W (75W), E27formă glob, 13,5W, E27formă glob, 15W, E27Eco Halogen Clasic 75W
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod8718696766842871869674239640528999616785948668024424871829170842187186965105688718696414620
Costuri (Lei in 15 ani)869595104112121125649
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A++A++A+A+A+A+D
Flux luminos (lm)15211521142012001055152115211250
Putere (W)1011111211,513,51575
Eficacitate luminoasa (lm/W)1521381291009211310117
Putere echivalenta (W)100100959675100100100
Durata medie de viata (ore)15.00015.00015.00030.00015.00015.00015.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit20.00020.000100.00050.00050.00050.00050.00050.000
Putere reglabilaNuNuNuNuNuNuNuDa
Tip luminaAlb receAlb caldAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)65002700270065002700270027002800
Lungime (mm)128124130119132150127,297
Diametru bulb (mm)7070676568936155
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.