Becuri LED Clasice - E 27 foarte luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTPHILIPSPHILIPSLOHUISPHILIPSPHILIPSPHILIPSOSRAM
ModelEco Halogen Clasic 75Wformă glob, 15W, E27Bec led, 11,5W (75W), E27Bec LED ECOLINE A-60 12Wformă glob, 13,5W, E27Bec LED 11W (100W), E27, Alb caldBec LED 10W (100W), E27, Lumina naturalaLED Retrofit Classic A100 E27 FIL
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod8718696414620871829170842159486680244248718696510568871869674239687186967668424052899961678
Costuri (Lei in 15 ani)649125112104121958695
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaDA+A+A+A+A++A++A++
Flux luminos (lm)12501521105512001521152115211420
Putere (W)751511,51213,5111011
Eficacitate luminoasa (lm/W)1710192100113138152129
Putere echivalenta (W)100100759610010010095
Durata medie de viata (ore)2.00015.00015.00030.00015.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.00050.00050.00050.00050.00020.00020.000100.000
Putere reglabilaDaNuNuNuNuNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb receAlb cald
Temperatura de culoare (K)28002700270065002700270065002700
Lungime (mm)97127,2132119150124128130
Diametru bulb (mm)5561686593707067
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.