Becuri LED Clasice - E 27 foarte luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSOSRAMLOHUISPHILIPSMODEL INEFICIENTPHILIPSPHILIPSPHILIPS
ModelBec led, 11,5W (75W), E27LED Retrofit Classic A100 E27 FILBec LED ECOLINE A-60 12Wformă glob, 15W, E27Eco Halogen Clasic 75Wformă glob, 13,5W, E27Bec LED 11W (100W), E27, Alb caldBec LED 10W (100W), E27, Lumina naturala
Tip becLEDLEDLEDLEDHalogenLEDLEDLED
Cod8718291708421405289996167859486680244248718696414620871869651056887186967423968718696766842
Costuri (Lei in 15 ani)112951041256491219586
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+A++A+A+DA+A++A++
Flux luminos (lm)10551420120015211250152115211521
Putere (W)11,51112157513,51110
Eficacitate luminoasa (lm/W)9212910010117113138152
Putere echivalenta (W)759596100100100100100
Durata medie de viata (ore)15.00015.00030.00015.0002.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.000100.00050.00050.00050.00050.00020.00020.000
Putere reglabilaNuNuNuNuDaNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb rece
Temperatura de culoare (K)27002700650027002800270027006500
Lungime (mm)132130119127,297150124128
Diametru bulb (mm)6867656155937070
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.