Becuri LED Clasice - E 27 foarte luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTPHILIPSLOHUISPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPSPHILIPS
ModelEco Halogen Clasic 75WBec led, 11,5W (75W), E27Bec LED ECOLINE A-60 12Wformă glob, 15W, E27formă glob, 13,5W, E27LED Retrofit Classic A100 E27 FILBec LED 11W (100W), E27, Alb caldBec LED 10W (100W), E27, Lumina naturala
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod8718291708421594866802442487186964146208718696510568405289996167887186967423968718696766842
Costuri (Lei in 15 ani)649112104125121959586
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaDA+A+A+A+A++A++A++
Flux luminos (lm)12501055120015211521142015211521
Putere (W)7511,5121513,5111110
Eficacitate luminoasa (lm/W)1792100101113129138152
Putere echivalenta (W)100759610010095100100
Durata medie de viata (ore)2.00015.00030.00015.00015.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.00050.00050.00050.00050.000100.00020.00020.000
Putere reglabilaDaNuNuNuNuNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb rece
Temperatura de culoare (K)28002700650027002700270027006500
Lungime (mm)97132119127,2150130124128
Diametru bulb (mm)5568656193677070
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.