Becuri LED Clasice - E 27 luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSPHILIPSPHILIPSPHILIPSMODEL INEFICIENTLOHUIS
ModelLED 7,5W (60W) E27MASTER LED bulb D 10-60W E27 827 A60MASTER LED bulb D 9-60W E27 827 A60 CLBec led 9W (60W), E27Eco Halogen Clasic 53WLED ECOLINE A-60 10W
Tip becLEDLEDLEDLEDHalogenLED
Cod8718695175508718291765684871869644647887182911930295948668024400
Costuri (Lei in 15 ani)6586787845786
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+A+A+A+CA+
Flux luminos (lm)806806806806840900
Putere (W)7,510995310
Eficacitate luminoasa (lm/W)1078190901690
Putere echivalenta (W)606060607060
Durata medie de viata (ore)15.00025.00025.00015.0002.00030.000
Cicluri comutare pornit/oprit20.00050.00050.00050.000120.00050.000
Putere reglabilaNuDaDaNuDaNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb rece
Temperatura de culoare (K)270027002700270028006500
Lungime (mm)104109,611010296109
Diametru bulb (mm)6061,560565560
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.