Becuri LED Clasice - E 27 luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTLOHUISPHILIPSPHILIPSPHILIPSPHILIPS
ModelEco Halogen Clasic 53WLED ECOLINE A-60 10WLED 7,5W (60W) E27MASTER LED bulb D 10-60W E27 827 A60MASTER LED bulb D 9-60W E27 827 A60 CLBec led 9W (60W), E27
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLED
Cod5948668024400871869517550871829176568487186964464788718291193029
Costuri (Lei in 15 ani)4578665867878
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaCA+A+A+A+A+
Flux luminos (lm)840900806806806806
Putere (W)53107,51099
Eficacitate luminoasa (lm/W)1690107819090
Putere echivalenta (W)706060606060
Durata medie de viata (ore)2.00030.00015.00025.00025.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit120.00050.00020.00050.00050.00050.000
Putere reglabilaDaNuNuDaDaNu
Tip luminaAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)280065002700270027002700
Lungime (mm)96109104109,6110102
Diametru bulb (mm)55606061,56056
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.