Becuri LED Clasice - E 27 luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSMODEL INEFICIENTPHILIPSLOHUISPHILIPSPHILIPS
ModelBec led 9W (60W), E27Eco Halogen Clasic 53WLED 7,5W (60W) E27LED ECOLINE A-60 10WMASTER LED bulb D 10-60W E27 827 A60MASTER LED bulb D 9-60W E27 827 A60 CL
Tip becLEDHalogenLEDLEDLEDLED
Cod8718291193029871869517550594866802440087182917656848718696446478
Costuri (Lei in 15 ani)7845765868678
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+CA+A+A+A+
Flux luminos (lm)806840806900806806
Putere (W)9537,510109
Eficacitate luminoasa (lm/W)9016107908190
Putere echivalenta (W)607060606060
Durata medie de viata (ore)15.0002.00015.00030.00025.00025.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.000120.00020.00050.00050.00050.000
Putere reglabilaNuDaNuNuDaDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb receAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)270028002700650027002700
Lungime (mm)10296104109109,6110
Diametru bulb (mm)5655606061,560
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.