Becuri LED Clasice - E 27 luminoase

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSLOHUISPHILIPSPHILIPSPHILIPSMODEL INEFICIENT
ModelLED 7,5W (60W) E27LED ECOLINE A-60 10WMASTER LED bulb D 10-60W E27 827 A60MASTER LED bulb D 9-60W E27 827 A60 CLBec led 9W (60W), E27Eco Halogen Clasic 53W
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod8718695175505948668024400871829176568487186964464788718291193029
Costuri (Lei in 15 ani)6586867878457
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+A+A+A+A+C
Flux luminos (lm)806900806806806840
Putere (W)7,510109953
Eficacitate luminoasa (lm/W)1079081909016
Putere echivalenta (W)606060606070
Durata medie de viata (ore)15.00030.00025.00025.00015.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit20.00050.00050.00050.00050.000120.000
Putere reglabilaNuNuDaDaNuDa
Tip luminaAlb caldAlb receAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)270065002700270027002800
Lungime (mm)104109109,611010296
Diametru bulb (mm)606061,5605655
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.