Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTOSRAMOSRAMPHILIPSPHILIPSPHILIPSPHILIPS
ModelEco Halogen Clasic 42W9W, E27LED Retrofit Classic A40 E27 FILMASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CLLED Bec 4,3W (40W) E27LED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod40528999176994052899936393871829167196187182917624470087186965175368718696573815
Costuri (Lei in 15 ani)365863552523735
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaCA+A++A+A+A++A++
Flux luminos (lm)630650470470470470470
Putere (W)4294764,34
Eficacitate luminoasa (lm/W)15721186778109118
Putere echivalenta (W)55504040404040
Durata medie de viata (ore)2.00015.00015.00025.00025.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit120.000100.000100.00050.00050.00020.00020.000
Putere reglabilaDaNuNuDaDaNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)96120105109,6110104104
Diametru bulb (mm)55626061,5586060
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.