Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPSOSRAMPHILIPSMODEL INEFICIENT
ModelMASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CL9W, E27LED Bec 4,3W (40W) E27LED Retrofit Classic A40 E27 FILLED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4Eco Halogen Clasic 42W
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod87182916719618718291762447004052899917699871869651753640528999363938718696573815
Costuri (Lei in 15 ani)525286373535365
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA+A+A+A++A++A++C
Flux luminos (lm)470470650470470470630
Putere (W)7694,34442
Eficacitate luminoasa (lm/W)67787210911811815
Putere echivalenta (W)40405040404055
Durata medie de viata (ore)25.00025.00015.00015.00015.00015.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit50.00050.000100.00020.000100.00020.000120.000
Putere reglabilaDaDaNuNuNuNuDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)109,611012010410510496
Diametru bulb (mm)61,5586260606055
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.