Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPSPHILIPSOSRAM
ModelEco Halogen Clasic 42WLED Bec 4,3W (40W) E27LED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4LED Retrofit Classic A40 E27 FILMASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CL9W, E27
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod87186965175368718696573815405289993639387182916719618718291762447004052899917699
Costuri (Lei in 15 ani)365373535525286
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaCA++A++A++A+A+A+
Flux luminos (lm)630470470470470470650
Putere (W)424,344769
Eficacitate luminoasa (lm/W)15109118118677872
Putere echivalenta (W)55404040404050
Durata medie de viata (ore)2.00015.00015.00015.00025.00025.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit120.00020.00020.000100.00050.00050.000100.000
Putere reglabilaDaNuNuNuDaDaNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)96104104105109,6110120
Diametru bulb (mm)5560606061,55862
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.