Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTOSRAMPHILIPSOSRAMPHILIPSPHILIPSPHILIPS
ModelEco Halogen Clasic 42W9W, E27LED Bec 4,3W (40W) E27LED Retrofit Classic A40 E27 FILLED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CL
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod40528999176998718696517536405289993639387186965738158718291671961871829176244700
Costuri (Lei in 15 ani)365863735355252
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaCA+A++A++A++A+A+
Flux luminos (lm)630650470470470470470
Putere (W)4294,34476
Eficacitate luminoasa (lm/W)15721091181186778
Putere echivalenta (W)55504040404040
Durata medie de viata (ore)2.00015.00015.00015.00015.00025.00025.000
Cicluri comutare pornit/oprit120.000100.00020.000100.00020.00050.00050.000
Putere reglabilaDaNuNuNuNuDaDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)96120104105104109,6110
Diametru bulb (mm)556260606061,558
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.