Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 06.10.2017 | XLS Download | Tipareste
MarcaMODEL INEFICIENTPHILIPSOSRAMPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPS
ModelEco Halogen Clasic 42WMASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A609W, E27MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CLLED Bec 4,3W (40W) E27LED Retrofit Classic A40 E27 FILLED Classic 40W A60 E27 WW CL ND /4
Tip becHalogenLEDLEDLEDLEDLEDLED
Cod87182916719614052899917699871829176244700871869651753640528999363938718696573815
Costuri (Lei in 15 ani)365528652373535
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaCA+A+A+A++A++A++
Flux luminos (lm)630470650470470470470
Putere (W)427964,344
Eficacitate luminoasa (lm/W)15677278109118118
Putere echivalenta (W)55405040404040
Durata medie de viata (ore)2.00025.00015.00025.00015.00015.00015.000
Cicluri comutare pornit/oprit120.00050.000100.00050.00020.000100.00020.000
Putere reglabilaDaDaNuDaNuNuNu
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)96109,6120110104105104
Diametru bulb (mm)5561,56258606060
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.