Becuri LED Clasice - E 27 luminozitate medie

Criterii selectie LED-uri  |  Recomandari LED Ultima actualizare: 03.11.2016 | XLS Download | Tipareste
MarcaPHILIPSPHILIPSPHILIPSOSRAMPHILIPSPHILIPSMODEL INEFICIENT
ModelLED Bec 4,3W (40W) E27MASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60 CL8W, WW, ND/49W, E27Core ProMASTER LED bulb D 6-40W E27 827 A60Eco Halogen Clasic 42W
Tip becLEDLEDLEDLEDLEDLEDHalogen
Cod87186965175368718291762447008718291192985405289991769987182917782888718291671961
Costuri (Lei in 15 ani)355269866052365
SocluE 27E 27E 27E 27E 27E 27E 27
Clasa energeticaA++A+AA+AA+C
Flux luminos (lm)470470600650470470630
Putere (W)4,36897742
Eficacitate luminoasa (lm/W)109787572676715
Putere echivalenta (W)40404850404055
Durata medie de viata (ore)15.00025.00015.00015.00015.00025.0002.000
Cicluri comutare pornit/oprit20.00050.00050.000100.00050.00050.000120.000
Putere reglabilaNuDaNuNuNuDaDa
Tip luminaAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb caldAlb cald
Temperatura de culoare (K)2700270027002700270027002700
Lungime (mm)104110102,6120102109,696
Diametru bulb (mm)605856625661,555
 

Icemenerg    Intelligent Energy Europe    TopTen Act     TopTen.eu

Notă: Singura responsabilitate pentru conținutul acestui web-site aparține autorilor. Acesta nu reflectă neapărat opinia Uniunii Europene. Nici EASME nici Comisia Europeană nu sunt responsabile pentru orice utilizare a informațiilor conținute de acesta.